Polska strona fanów gry DOA: Dead or Alive

Nowa gra Tomonobu Itagakiego - Devil's Third

Dodane dnia 12.06.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Wbrew moim wcześniejszym przemyśleniom, pan Itagaki nie powrócił do Tecmo po zawarciu porozumienia z firmą. Definitywnym dowodem tego jest zaprezentowanie przezeń zwiastunu nowego tytułu, za którego popełnienie odpowiada młode studio Valhalla Games (sformowane przez p. Itagakiego; w skład studia wchodzą m. in. niektórzy byli pracownicy Team Ninja).


Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Bijatyka DOA Online na PC

Dodane dnia 07.04.2010, przez: Dumian | komentarze [1]

Nie każdy wie, że Tecmo, a dokładniej należące do nich LieVo Studio przygotowało na rynek chiński Dead or Alive Online (nazywane skrótowo Dead or Alive OL, DOA OL lub po prostu DOA O) - bijatykę na PC w 3D, zahaczającą o gatunek MMO. Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego gdyby nie fakt, że mimo rynku docelowego oraz interfejsu w języku chińskim zagrać w tę produkcję możemy również my... i to całkowicie za darmo.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Fanowska arena: Gniew Wulkanu

Dodane dnia 06.03.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

DoA jest bijatyką, która pozwala najmocniej fantazjować w temacie aren. Stawia na maksymalną efektowność, inwestując w interaktywne środkowiska walki. Jako gracz pasjonat od najwcześniejszych lat dzieciństwa mam tak, że jeżeli gra mi się podoba, zwyczajnie uruchamiam wyobraĽnię: co do tej gry można byłoby dorzucić, jak ją udoskonalić, jak mogłaby wyglądać kontynuacja? W przypadku DoA owocem jest intensywna produkcja aren. Zrobiono w tej płaszczyĽnie tak wiele - jakie areny mogłyby mimo to w DoA jeszcze się pojawić? Zapraszam do dyskusji na forum. Tymczasm oto moja propozycja: Gniew Wulkanu. Kliknij, aby powiększyć obrazek.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym opisem areny wykreowanej w duchu tworów Team Ninja.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Profil postaci: Brad Wong

Dodane dnia 06.03.2010, przez: monstrol | komentarze [0]Uwielbiasz imprezować do upadłego, prawda? - Brad Wong po wygraniu walki.

Brad Wong w serwisie DoA:
- Występ w fanarcie obok Kazuyi z Tekkena - czytaj
- Statysta w opisie fanowskiej areny Gniew Wulkanu - czytaj

Zapraszam do przeczytania pełnego profilu.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Itagaki dogaduje się z Tecmo

Dodane dnia 26.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Trwający niemal dwa lata spór Itagakiego i Tecmo dobiega końca. Obie strony podpisały ugodę w sprawie niewypłaconych Itagakiemu należności (około półtorej setki miliona jenów).
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Dead or Alive vs. Final Fantasy

Dodane dnia 25.02.2010, przez: Dumian | komentarze [2]

Dead FantasySporej części fanom Dead or Alive z pewnością znana jest seria filmów Dead Fantasy, wielu jednak mogło jeszcze o niej nie słyszeć, w każdym razie nie może zabraknąć jej na naszej stronie. Ten fanowski projekt filmowy, którego autorem jest Monty Oum przestawia starcie postaci uniwersum Dead or Alive z bohaterami Final Fantasy. To czym charakteryzuje się przede wszystkim Dead Fantasy to dynamiczna, pomysłowa i ciekawa choreografia walk, czyli coś w sam raz dla miłośników bijatyk.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Konkurs Kasumi!

Dodane dnia 23.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Dziś jest 23 lutego, czyli urodziny jednej z głównych postaci Dead Or Alive - Kasumi. Z okazji tej uroczystości serwis DOA przygotował konkurs dla użytkowników serwisu.

Jaki jest temat tego konkursu?

Ayane i Kasumi nie pałają do siebie sympatią. Zróbmy więc Kasumi radość, i wymyślmy dowcipy na temat Ayane!
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Garść informacji o BlackJack z Kasumi i Rio.

Dodane dnia 17.02.2010, przez: monstrol | komentarze [1]

Tecmo w poprzednim roku wydało gry na iPhone'a z postaciami związanym z Dead Or Alive. Pierwsza była z Rio (przypominam, że jest ona obecna w serii od Dead Or Alive 3, z tym że w rzeczonym tytule była jakieś 4 sekundy w outrze Zacka), zaś druga z Kasumi.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Czym było Code Cronus i dlaczego cieszymy się, że nie wyszło

Dodane dnia 14.02.2010, przez: monstrol | komentarze [3]

Cytuję wikipedię:

W lutowym wydaniu magazynu Kikizo Tomonobu wyjawił (mamy rok 2005 - monstrol), że Code Cronus będzie fabularnym poprzednikiem Dead Or Alive, wyjawiającym historię Kasumi i Ayane przed przystąpieniem do pierwszego turnieju.

Dodam, że Kikizo to miesięcznik internetowy.

Czy ta fabuła miałaby jakikolwiek sens? Przecież historię Kasumi i Ayane poznaliśmy w całości w intrze Dead Or Alive Ultimate, po co robić teraz o tym grę?
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Marketing Dead Or Alive

Dodane dnia 13.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Jedna z hostess Tecmo

Gra musi się sprzedać. Jak prezentowano kolejne części Dead Or Alive, jakie były założenia wizerunku i jak się zmieniały?
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Utwory Aerosmith w serii DOA

Dodane dnia 12.02.2010, przez: monstrol | komentarze [2]

Aerosmith jest obecne w Dead Or Alive od części trzeciej. Licencja na utwory tego zespołu raczej do tanich nie należy. Możemy spekulować, czy to Tecmo zainwestowało więcej niż zwykle, czy miało trochę baksów do wydania z tytułu uczynienia Dead Or Alive 3 exclusive na Xbox. Tajemnica. W części 3, Ultimate i części 4 pojawiło się łącznie 5 utworów niemal półwiecznego zespołu Aerosmith. Według mnie wybór utworów jest trafny. Poniżej zamieszczam linki do poszczególnych użytych w Dead Or Alive kawałków.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Tak tłuką się prawdziwi Jann Lee i Bayman

Dodane dnia 09.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Idąc za ciosem, kolejny ciekawy filmik z YouTube opublikowany przez użytkownika senseidraak. Mamy tutaj splot fragmentów gry i ich aranżacja w realnym świecie. Filmik nowy nie jest, ale to nadal kawał dobrej roboty!
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Przychodzi Kasumi do McDonalds…

Dodane dnia 09.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Pragnę zaprezentować jeden z najśmieszniejszych fanowskich filmików, jaki widziałem na temat naszej ukochanej serii. Konkretnie mamy tutaj satyrę na temat inteligencji Kasumi. Filmik mnie rozbroił dosłownie, mimo że czasami spada do żenującego poziomu, ja z przyjemnością dałem mu pięć “gwiazdek”. Filmik powstał w oparciu o Half Life 2 Gmod.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Gra z Rio na PS2 – wrażenia

Dodane dnia 09.02.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

W poprzedniej notce o Rio zarzekałem się, że w żadną z jej gier nie zagram. No cóż – kłamałem.

Rio 6 to gra przeznaczona na rynek japoński, toteż spodziewałem się, że będzie dziwna. Poświęciłem jej około godzinę czasu życia i powiem szczerze, że cieszę się, iż nie mam skośnych oczu.
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...

Strona 'Dead Or Alive Polska' rusza!

Dodane dnia 08.02.2010, przez: monstrol | komentarze [10]

Witamy serdecznie wszystkich fanów uniwersum Dead Or Alive.

Niniejszą stronę stworzyłem, gdyż poszukując porządnych polskich stronek o DOA nic nie znalazłem. A to dziwne!

Dziwne dlatego, że DOA to wspaniała seria bijatyk. Osobiście ochrzciłem ją zaszczytnym mianem...

Burnout wśród bijatyk!

Dead or Alive
Kliknij, aby zobaczyć ciąg dalszy...