Polska strona fanów gry DOA: Dead or Alive

Utwory Aerosmith w serii DOA

Dodane dnia 12.02.2010, przez: monstrol | komentarze [2]

Aerosmith jest obecne w Dead Or Alive od części trzeciej. Licencja na utwory tego zespołu raczej do tanich nie należy. Możemy spekulować, czy to Tecmo zainwestowało więcej niż zwykle, czy miało trochę baksów do wydania z tytułu uczynienia Dead Or Alive 3 exclusive na Xbox. Tajemnica. W części 3, Ultimate i części 4 pojawiło się łącznie 5 utworów niemal półwiecznego zespołu Aerosmith. Według mnie wybór utworów jest trafny. Poniżej zamieszczam linki do poszczególnych użytych w Dead Or Alive kawałków.

Amazing (oficjalny teledysk)
Home Tonight (brak teledysku)
Eat the Rich (teledysk na potrzeby gry Quest for fame na PC z 1997)
Dream On (nagranie z koncertu)
Nine Lives (bez teledysku)
Komentarze:

Ana | 13.02.2010, 20:04
Itagaki-san jest wielkim fanem Aerosmith i podobno uparł się żeby wrzucić tę muzykę do gry (i czemu ja sie mu nie dziwie? :)). A przy okazji ukłony z okazji startu strony :)

monstrol | 13.02.2010, 22:02
No, nie tylko Tomonobu był fanem, co wynika z wypowiedzi pana Isamu Fukada, ówczesnego, jak znalazłem, prezesa Tecmo (nie jestem wstanie dać na to 100% gwarancji, ani nie wiem, jaką teraz, i czy w ogóle, pełni tam rolę). Oto wypowiedĽ: "...Wielu z nas, młodzi i starsi, dorastali słuchając kawałków Aerosmith i to dla nas zaszczyt gościć ich muzykę w naszej największej grze roku. Aerosmith to jedna z największych amerykańskich kapel rockowych, i ich popularność z pewnością sprawi, że DOA 3 będzie się podobać."

Komentowanie wyłączone. Zapraszamy na forum Dead or Alive.