Polska strona fanów gry DOA: Dead or Alive

Profil postaci: Brad Wong

Dodane dnia 06.03.2010, przez: monstrol | komentarze [0]Uwielbiasz imprezować do upadłego, prawda? - Brad Wong po wygraniu walki.

Brad Wong w serwisie DoA:
- Występ w fanarcie obok Kazuyi z Tekkena - czytaj
- Statysta w opisie fanowskiej areny Gniew Wulkanu - czytaj

Zapraszam do przeczytania pełnego profilu.

BIO
Imię i nazwisko: Brad Wong
Narodowość: Chiny
Dzień urodzin: 30 sierpnia
Wiek: 30
Grupa krwii: 0
Wzrost: 182 cm
Waga: 76 kg
Zawód: bezrobotny
Zainteresowania: Gra "Go", chińskie smyczki
Ulubiona potrawa: alkohol (wódka:)
Debiut: Dead Or Alive 3
Wystąpił w grach: Dead Or Alive 3, Dead Or Alive 4
Japoński Voice Actor: Yukimasa Kishino

Brad Wong jest mistrzem stylu "Zui Ba Xian Quan", który powrzechnie znany jest jako styl "Pijanego Mistrza". Jest niezwykle wysoki jak na chińczyka, no i niezwykle do modelu chińczyka niepodobny. Brak mu przede wszystkim skośnych oczu, ale to czysty przykład na to, jak picie zmienia ludzi. Jego nazwisko oznacza króla w języku chińskim.

Miejsce w fabule

Brad Wong jest postacią neutralną i niezależną od głównej osi fabularnej Dead Or Alive. Pewnego dnia, mistrz Brada - Chen, podczas morderczego treningu, zachęcił swojego podopiecznego do odpoczynku. Oczywiście nie było to bezpodstawne - postawił mu bowiem niezwykle trudny cel na przyszłość, przed osiągnięciem którego trzeba dobrze odpocząć.

Jego zadaniem było dostarczenie Chenowi rzadkiego typu wina zwanego "Genra". Nie wyjawił więcej szczegółów, przez co Brad spędził trzy lata na podróżowaniu i szukaniu wskazówek. Wszystko po to, aby golnąć sobie z mistrzem.

Po trzech latach, trop sprowadził go do uczestnictwa w turnieju Dead Or Alive 3, gdzie stoczył walkę z Mistrzem Genra, który przybrał powłokę potwora Omega. Nie orientując się, że "wino" było przenośnią (tudzież zachętą; gdyby nie było to wino, Brad Wong nie ruszyłby tyłka z jaskini), po pokonaniu potwora kontynuował swoje poszukiwania za butelką wypełnioną tajemniczą treścią w płynie.

Przymioty

Brad Wong jest alkoholikiem. Nie ma pracy, ciężko powiedzieć, z czego tak naprawdę żyje. Mimo to, wzbudza ogromną sympatię u gracza dzięki ogromnej beztrosce i dystansie, z jakim podchodzi do życia. Jest zdecydowanie jedną z najbarwniejszych postaci bijatykowego światka.

Opisy Brad Wonga społeczności Dead Or Alive (tutaj można dodawać)

mcl - "Chiński mistrz pijanej pięści, ale w przeciwieństwie do Polskich i Rosyjskich mistrzów jemu wystarczy tylko łyk Sake, aby przejść transformację. W swojej wędrówce po turnieju przygarnął Elliota, młodego anglika, jako swojego ucznia, żeby go trenować w ciężkim życiu wojownika. Inne Ľródła mówią, że po prostu nie miał z kim pić."

monstrol - "On NIE ma problemów z piciem - idzie mu to niezwykle sprawnie; każdemu proponuje lufę, ale jak już zaczyna pić, to
albo w jaskini, albo w środku bambusowego lasu, z dala od wszystkich; gdyby nie pił, miałby już 60 lat."


Opinie o postaci

Brad Wong jest moim zdaniem najdoskonalszym ze wszystkich odwzorowań wojownika posługującego się stylem pijanego mistrza. Kiedy Dead Or Alive 3 ukazało się w roku 2001, recenzenci zachwycali się fenomenalną animacją ciosów i płynnością morfowania się w liczne postawy. Uważam, że była to mała rewolucja i nowy, wyższy poziom, któremu do dziś bardzo ciężko jest dorównać.

PSX Extreme, redaktor: Mutti, recenzja Dead Or Alive 3

"(...) to, co wyrabia wspomniana dwójka [Christie i Brad Wong - przy. Monstrol] to po prostu wstrząs, jakość do tej pory niespotykana w mordobiciach. Wong rusza się w taki sposób, że Shun-Di z VIRTUA FIGHTER wypada przy nim śmiesznie. Płynność z jaką ta postać przechodzi pomiędzy animacjami "zataczania się" (po KAŻDYM ciosie!), mnogość zagrań, cztery postawy jakie można przyjąć, czy też możliwość biegania po ścianach (!) czynią go najlepiej opracowaną postacią, jaką można pokierować w grze.(...)"

Artykuł ten będzie rozbudowywany.Komentarze:

Komentowanie wyłączone. Zapraszamy na forum Dead or Alive.