Polska strona fanów gry DOA: Dead or Alive

Nowa gra Tomonobu Itagakiego - Devil's Third

Dodane dnia 12.06.2010, przez: monstrol | komentarze [0]

Wbrew moim wcześniejszym przemyśleniom, pan Itagaki nie powrócił do Tecmo po zawarciu porozumienia z firmą. Definitywnym dowodem tego jest zaprezentowanie przezeń zwiastunu nowego tytułu, za którego popełnienie odpowiada młode studio Valhalla Games (sformowane przez p. Itagakiego; w skład studia wchodzą m. in. niektórzy byli pracownicy Team Ninja).Devil's Third, bo tak zwie się owa produkcja, dostarczy nam najczystszej akcji i adrenaliny na najwyższym poziomie. Adrenalina niemalże wycieka z trailera. Podobnie jak krew, która obficie przyozdabia otoczenie. Rozgrywka oparta jest o użycie broni palnej, białej i walki fizycznej. Niezbyt często eksploatowane trio jako całość - jednak p. Itagaki takie założenia przyłożył też do Ninja Gaiden 2, gdzie nieoczywiste wystąpienie broni palnej miało miejsce.

Co ciekawe - bardzo łatwo zauważyć podobieństwa do Quantum Theory, które jest w ciągłej produkcji u Tecmo. Będziemy mieć podobną rozgrywkę (broń palna i biała), ale również... podobną parę głównych bohaterów (o ile dwójka głównych postaci trailera to główni bohaterowie Devil's Third). Pokierujemy losami chłopka i kobitki, tak jak w QT, oraz... chłopek ma identyczną bliznę w kształcie litery X na twarzy, nieco tylko przesuniętą w dół względem tej u chłopka z QT. Czyżby znamię po wieloletnim developingu exclusive dla Microsoftu? Devil's Third jest potwierdzone na Playstation 3 i Xbox 360.

Jeżeli Quantum Theory i Devil's Third będą posiadać podobny gameplay (jeżeli chodzi o realia, to wygląda na to, że to dwie inne gry), będzie to czyste porównanie kondycji Tecmo przed i po opuszczeniu firmy przez kultowego designera, jakim niewątpliwie jest pan Itagaki .

Gra zostanie wydana przez THQ. Data premiery nie jest obecnie znana. Ponoć gra jest gotowa dopiero w 10 procentach i ma wyjść za 2 lata, ale nie wierzę w to - nikt nie ujawnia swoich projektów na takim etapie.

Mi zwiastun niezmiernie przypadł do gustu (oprócz muzyki, która zapewne miała podkreślić jakieś szaleństwo tej makabry, heh), i czekam na Devil's Third z niecierpliwością.

UWAGA! Na E3 ponoć Tecmo ma zapowiedzieć Dead or Alive 5. Jeżeli tak się stanie - z pewnością o tym napiszę! Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, że informacja nie ma jedynie charakteru plotki - gra widniała oficjalnie w rozpisce Gamespotu, jednak zeń zniknęła. Pomyłka, prowokacja, anulowanie? Możemy mieć wspaniałą niespodziankę już za parę dni.

Linki:

Oficjalny zwiastun:ZapowiedĽ trailera napisana osobiście przez pana Itagakiego:
tutaj

Oficjalna strona firmy Valhalla Games:
www.valhallagamestudios.com

Komentarze:

Komentowanie wyłączone. Zapraszamy na forum Dead or Alive.