Polska strona fanów gry DOA: Dead or Alive

Motywy z Metroida w DoA Dimensions

Dodane dnia 20.01.2011, przez: monstrol | komentarze [1]

Team Ninja ostatnimi czasy upichciło grę na kanwie Metroida, to i w nadchodzącym DoA Dimensions zawitają Metroidowe motywy. Prawię konkretnie o niepokazywanej wcześniej arenie - 51 sekundowy filmik w rozwinięciu.Osobiście nie znam kontekstu (nie miałem styczności z serią Metroid Prime), niewątpliwie jednak na filmiku pokazano rzeczy, o które DoA bym się nie spodziewał. Interaktywność aren wprawdzie była delikatnie sugerowana przez poprzednie materiały, ale latającego w tle "smoka"(*), który na dodatek przeszkadza siepiąc ognistymi kulami, nie oczekiwałem. Motyw ze złapaniem wypadłego z areny Ryu jest miodny, choć nie oszukujmy się, jakoś do DoA nie pasuje. Muzyczka przygrywa też jakaś taka nie w stylu DoA. Jako dodatkowa, bonusowa arena, osobiście jestem na "tak" - widać mnóstwo wpompowanego weń wysiłku. Oby inne areny były równie dopieszczone, no i żeby sączył się z nich taki Ded or Lajfowy klimacik (czego tutaj nie uświadczam).

* Ów latający w tle potwór pewnikiem jest jakimś ważnym "pokemonem" w Metroidzie, niestety, nie zgłębiałem kontektu ponad to, że zwą go Ridley.

Któż wie, może gościnnie w DoA wystąpi Samus Aran.

Jest pewne info, którego nie przekazałem tutaj, a jest dosyć istotne. DoA Dimensions z włączonym trybem 3D będzie śmigał w 30 klatkach animacji. Wyłączenie 3D spowoduje wyświetlanie obrazu w wymiarze, który winien być standardowy, czyli 60 klatek. Istnieją również opinie, że DoA bardzo Ľle prezentuje się w trybie 3D. Konkretnie niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie wskazać, o jakie aspekty chodzi, wszak problemem z 3D nie muszą być tylko niedostatki estetyczne, ale także i wywoływanie nudności itp.

Premiera już za nieco ponad dwa miesiące.

Komentarze:

Dumian | 26.01.2011, 15:25
Wiemy już, że Samus nie będzie grywalną postacią w DOA: Dimensions, oficjalne info od Team Ninja:
http://www.eurogamer.net/articles/2011-01-24-samus-not-playable-in-dead-or-alive-3ds

Komentowanie wyłączone. Zapraszamy na forum Dead or Alive.